Dnes je Utorok 20.02.2018. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra. Zobrazit celý kalendář »
 
 

Milujete kávičku? Máme pre vás 3 tipy, vďaka ktorým bude ešte zdravšia

Publikované dňa 08.01.2017 od Mirka

Kvalitná káva získaná z prvotriednych kávových zŕn a pripravená šetrným pražením je v primeranom množstve zdraviu prospešná – antioxidanty a ďalších viac ako 200 prospešných látok chráni bunky pred škodlivými voľnými radikálmi, sú prevenciou cukrovky, podporujú metabolizmus atď.

Ak chcete jej pozitívne účinky ešte znásobiť, skúste tieto tipy.

Slaďte zdravšími sladidlami

Pridanie bieleho rafinovaného cukru do kávy je obrovskou chybou, pretože biely cukor je kalorický a nemá žiadnu výživovú hodnotu. Nehovoriac o tom, že spôsobuje prudké výkyvy krvného cukru a v nadmernom množstve i priberanie a zdravotné problémy. Z tohto dôvodu siahnite po zdravších sladidlách, ako napríklad kvalitnom kokosovom či brezovom cukre alebo stévii.

Extra tip z nášho e-shopu: DeSen – tablety rastliny Stevia rebaudiana 300 tbl, 6,14 eura

 

Pridajte kakao a škoricu

Organické kakao je nabité antioxidantmi i ďalšími biologicky aktívnymi látkami. Pravidelná konzumácia kakaa znižuje riziko vzniku srdcových ochorení. Navyše obsahuje horčík, ktorý zlepšuje náladu a bojuje proti kŕčom. Nehovoriac o tom, že kakaová chuť dokonale uspokojí vaše chute na sladké. Škorica má zasa priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu a stabilizuje krvný cukor.

Extra tip z nášho e-shopu: RAW BIO Kakaový prášok 200 g, 5,21 eura

Doplňte kokosový olej

Panenský kokosový olej obsahuje prospešné tuky so stredne dlhým reťazcom, ktoré sa spájajú s prospešnými účinkami na kardiovaskulárny systém a zlepšujú kognitívne funkcie.

Extra tip z nášho e-shopu:  BIO kokosový olej Premium 500 ml, 8,08 eura

Kvalitnú kávu i zdravé prísady do nej nájdete aj v našom e-shope na: http://zdravie.eiffeloptic.sk/.